Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe (PRP) moc, która jest w Tobie

Kurze łapki

Naturalne źródło młodości.

Możesz z wdziękiem przyjąć proces starzenia i mieć zdrowy i młodzieńczy wygląd. Aby to zrobić, nie musisz szukać dalej. Da Ci to własne ciało. Masz wewnętrzną moc uzdrawiającą i regenerującą tkanki. Komórki macierzyste robią to dla Ciebie każdego dnia twojego życia. Osocze bogatopłytkowe (PRP ang. Platelet Rich Plasma) to najnowoczesniejszy zabieg kosmetyczny, który wykorzystuje moc uzdrawiania płytek krwi i czynników wzrostu z krwi w celu stymulacji reakcji komórek macierzystych. Te komórki macierzyste pomagają w produkcji kolagenu i naczyń krwionośnych, naprawiają i regenerują uszkodzoną skórę oraz pomagają spowolnić i odwrócić oznaki starzenia.

Starzenie się skóry.

Wraz z wiekiem większość ludzi a zwłaszca kobiet odczuwa utratę jędrności i integralności skóry, które objawiają się niepoządanymi symptomami takimi jak:

 • kurze łapki
 • zmarszczki
 • głęboka bruzda wokół nosa i ust
 • utrata objętości na policzkach
 • opadająca linia szczęki
 • odwodnienie skóry
 • ogólna utrata zdrowej, młodzieńczej tekstury i tonu skóry

Twarz staje się dłuższa i bardziej prostokątna, gdy naturalne krzywe estetyczne zaczynają się spłaszczać. Naturalny proces starzenia się może zostać przyspieszony przez genetykę, mimikę twarzy i czynniki zewnętrzne, takie jak zła dieta, palenie tytoniu i ekspozycja na słońce. Wszystko to powoduje stres oksydacyjny, kluczowy składnik procesu starzenia się, który pojawia się jako cienkie linie, przebarwienia, nierówności w kolorze skóry, zwiotczenie skóry i zaawansowane marszczenie.

Wirówka do extrakcji osocza

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe (PRP) jest ekstraktem z własnej krwi, który zawiera od trzech do pięciu razy więcej płytek krwi, czynników wzrostu i aktywnych białek do leczenia tkanek i urazów. Przez lata był stosowany medycznie, by przyspieszyć gojenie się ran. Wykorzystywany przy urazach ścięgien, uszkodzeniu więzadeł i stawów. Leczeniu wrzodów cukrzycowych. Pomaga w regeneracji mięśni i kości. Gdy osocze jest aplikowane z powrotem w skórę przez wstrzyknięcie lub mezoterapię igłową, inicjuje komórki macierzyste do działania. W ciągu tygodni i miesięcy po leczeniu ta odpowiedź komórek macierzystych rekrutuje komórki produkujące kolagen, zwane fibroblastami. Fibroblasty zastępują tkankę, która została uszkodzona lub utracona w procesie starzenia się, na zdrową skórę, która wygląda na odświeżoną i odmłodzoną.

Zalety Kosmetycznego PRP

Potencjalne korzyści związane z PRP doprowadziły do ​​niedawnego powszechnego zainteresowania jego wykorzystaniem do celów przeciwdziałania starzeniu się i regeneracji. Lecznicze właściwości składników krwi w PRP mogą być stosowane jako zabieg kosmetyczny w następujących przypadkach:

 • degradacja kolagenu i utrata jędrności
 • kurze łapki i ciemne kręgi pod oczami
 • blizny po trądziku
 • trądzik różowaty
 • w celu zmiejszenia drobnych zmarszczek
 • napiecia i ujędrnienie skóry

W ciągu kilku tygodni leczenia obserwuje się ogólną poprawę nawilżenia, tekstury i tonu skóry. Nowy kolagen i naczynia krwionośne zaczynają rosnąć po trzech do sześciu tygodni, a redukcja drobnych linii i zmarszczek oraz korekta objętości zachodzi w ciągu najbliższych trzech do sześciu miesięcy. Skutki Kosmetycznego PRP mogą trwać od 12 miesięcy do dwóch lat, w zależności od osoby. Chociaż tworzy trwały efekt na skórze, wymaga czasu. Dla kobiet szukających natychmiastowego efektu kosmetyki PRP można łączyć z wypełniaczami z kwasu hialuronowego w celu szybkiej korekty objętości. Wypełniacze stanowią matrycę do budowy nowego kolagenu i mogą być wykorzystane do przyspieszenia i utrzymania korzyści Kosmetycznego PRP.

Czy zabiegi PRP są odpowiednie dla Ciebie?

Oczekiwania i potrzeby są inne dla każdej kobiety i powinny być rozpatrywane indywidualnie. Często kobiety szukają odświeżonego, odmłodzonego i młodzieńczego wyglądu, nie przesadzonego, bez agresywnej chirurgii, chemikaliów i toksyn. Można to osiągnąć dzięki kombinacji odpowiedniej diety i stylu życia, produktów do pielęgnacji skóry i starannie dobranych zabiegów kosmetycznych.

Na niektóre problemy związane z wiekiem lepszym będzie osocze bogatopłytkowe, podczas gdy do innych lepiej zastosować na wypełniacze kwasu hialuronowego lub techniki laserowe.. Efekty wszystkich tych zabiegów będa wzmocnione poprzez ich wspólne zastosowanie, we właściwy sposób, pod kierunkiem specjalisty. Kobiety i mężczyźni w każdym wieku mogą korzystać z Kosmetycznego PRP.

Wirówka do extrakcji osocza

Procedura zabiegu

Przed procedurą kosmetycznego PRP przeprowadza się konsultacje w celu oceny potrzeb kosmetycznych i określenia najlepszej kombinacji zabiegów w celu osiągnięcia pożądanego rezultatu. Wykonywane jest proste pobieranie krwi, która przetwarzana jest natychmiast w specjalnej wirówce. To koncentruje i oddziela osocze bogatopłytkowe od reszty krwi. Po odrębieniu osocza bogatopłytkowego jest ono wstrzykiwane lub ponownie nakładane na skórę za pomocą urządzenia do mezoterapii. Odpowiednia opieka pozabiegowa i kontrola są wykonywane jako część wszystkich zabiegów.

Kosmetyczne PRP to prosta i bezpieczna procedura. Najczęstsze działania niepożądane to łagodny obrzęk i siniaki, które mogą trwać od trzech do siedmiu dni. Ponieważ PRP jest pobierany z własnej krwi, nie ma ryzyka przeniesienia choroby, reakcji alergicznej lub odpornościowej. Podobnie jak w przypadku wszystkich procedur kosmetycznych, istnieją pewne warunki zdrowotne, takie jak zaburzenia autoimmunologiczne i krwiopochodne, które mogą ograniczać jego stosowanie. Istnieje ekscytujący potencjał wykorzystania PRP w medycynie regeneracyjnej, przeciwstarzeniowej i kosmetycznej. Jest to bezpieczny, skuteczny i naturalny sposób na wykorzystanie uzdrawiającej mocy własnej krwi, aby pomóc w odwróceniu oznak starzenia się. W ramach zintegrowanego podejścia do pielęgnacji skóry, które dotyczy zarówno czynników wewnętrznych, jak i zewnętrznych, Kosmetyczne PRP może być Twoim naturalnym źródłem młodości.

Cena zabiegów od 400zł.Zapraszamy

Gabinet kosmetyczny tel. 504 061 279 - kosmetyczka Małgorzata Babiuch
pn-pt 10-19
sobota 9-13

ul. 3 Maja 8d Oświęcim
Pasaż "Za biblioteką"

Nasi partnerzy

Odwiedź również strony naszych partnerów

www.zabiblioteka.pl Anabel & Elgon

Obserwuj nas

Facebook GoogleMaps
Korzystając z serwisu kosmetyczkaoswiecim.pl wyrażasz zgodę
na używanie cookies (ciasteczek) zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.